BULLETIN SF-INGY
Aktualizace 1.srpna 2020. Poslední číslo SFINGY vyšlo v srpnu2016. Naše adresa je: http://hurontaria.baf.cz/sfinga/Po nějakém čase jsem teda porušil můj závazek, že už nebudu psát a tak přináším další stránku na SFinze, tzv. JEDNOHUBKY (viz kolonka vlevo nebo přímo http://hurontaria.baf.cz/JEDNOHUBKY/jednoh.htm ). Jsou to jednořádkové, ironické a filozofické či politické úšklebky.
NOVNKA - Přidal jsem v roce 2020 sekce "KLIPS" (videoklipy) a "2020up",
což jsou jednotlvé eseje a seriály, sepsané od roku 2020, viz vlevo.


Jansan

Zde je také poslední číslo, z prosince 2016 - kdy jsme se rozhodli skončit se SFingou, která za posledních 18 let (předtím v přestrojení jako Hurontaria, Příložník, Enigma a stará SFINGA) přinášela naše články, povídky, scifi, cestopisy i jinou zábavu na Net. Vše, co je teď na netu, jinak stále zůstane, včetně naší knihovny KNIHY OFF-LINE a dostat se tam můžete tudy http://hurontaria.baf.cz/sfinga/ .

PŘEJEME NAŠIM ČTENÁŘŮM
  V DALŠÍCH LETECH 
HODNĚ ÚSPĚCHŮ A MÁLO SPĚCHŮ

Vaši Jansan a Shinen
OBSAH POSLEDNÍHO ČÍSLA SFINGY:
(ta je celá na netu zde nebo přímo přes modré linky SI můžete otevřít jen ten který článek

ESEJE
NA ROZLOUČENOU - Užili jsme si svoje a bylo to fajn
VŠECHNY ZVONY Z HELENY. - Slyšel jsem, že si to nedávno koupil nějaký počítačový wizard, tedy něco jako genius,
ŽIVOT PO ŽIVOTĚ. - Po pěti letech byl nejmocnějším mužem ve městě.
KRÁTKÉ DĚJINY FFTŮ - Lidé zprvu považovali Ffty za animální tripody
SLANÉ SLAZY Z JEJÍCH OČÍ - „Moment, moment,“ uklidňoval se nahlas, „jen nepropadnout panice."
BUX
KNIHY V NAŠÍ KNIHOVNĚ A JAK JE VYBÍRAT - uvádíme zde náš seznam seřazený podle oboru či druhu knihy
POZNÁMKY, VÝTAHY A PŘEHLEDY. - z knihy UMÍME DOBŘE NASLOUCHAT?
HUMOR
OXYMORONY (11) - Když může být neposkvrněné početí, může být i neposkvrněné potratí.
ROK VE ZNAMENÍ OPICE (díl 5.) - 2017 je podle čínské pranostiky rokem kohouta, a má nám přinést dobrosrdečnost, pravdomluvnost, občas i brutálnost.
LEPORELO
BUSHPILOTI - příběhy o lidech, kteří létají na těžce dostupná místa, kde rostou jen stromy a křoviny ( "bush" je doslova křoví)
SAYONARA - z knihy SAYONARA o mých cestách po Japonsku

ARCHIVY SFINGY - Archivy Sfingy najdete na netu ve sloupci vlevo, v kolonce ARCHIVY (2010, 2011, 2012). Články roku 2013 a 2014, 2015 a 2016 jsou přímo přístupné z titulní stránky SFingy, najdete je roztříděné v patřičných sekcích vlevo na titulní stránce.

Sekce INSTRUKCE jsou jen pro případ, kdybyste náhodou něco nevěděli.NAŠE KNIHY OFF-LINE je jedna z mála českých knihoven pro čtečky, která je navíc zdarma. Protože se jedná jen o knihy autorů SFingy, můžete si klidně knihy stáhnout a naládovat do čtečky. Co ale není dovoleno je knihy rozmnožovat či publikovat, rozuměj bez svolení autorů.
Knihy "ZIP" se dají číst po odzipování každým browserem (tj. prohlížečem, např . Internet Explorerem) . Pro tablet se lépe hodí duplikáty knih ve formátu "PDF". Ty lze naládovat přímo do vaší elektronické čtečky a hned číst . V naší sekci BUX jsme ukázali, jak je tam naládovat, ale jen všeobecně, čtečky se značně liší. PDF lze ovšem také číst i v PC (tam např. pomocí programu ADOBE READER , který je na netu ke stažení zdarma).

Celá naše knihovna je na adrese http://hurontaria.baf.cz/KNIHY/ a má více než 140 knih ke stažení, všechny jsou určeny pro stažení a čtení bez připojení na net. Pokud vaše čtečka nečte PDF formát (jsou vůbec takové?:-), lze knihy na netu zdarma překonvertovat na formát EPUB nebo MOBI (Kindle). Pro častou konverzi je lépe stáhnout zdarma program CALIBRE a zkonvetovat si to už ve vašem počítači. Knihy jsou v naší knihovně seřazeny abecedně. Rychle se tam dostanete i ze sekce KNIHY OFF-LINE na titulní stránce SFingy. V tomto čísle je i seznam podle různých druhů knih, pro rychlejší orientaci.KNIŽNÍ NOVINKY:

Vyšla nová kniha "ATLANTIDA" od SHINENA, je to science fiction v tom nejlepším slov smyslu. Kdo dílo Shinena znáte, nám v tom jsitě dáte za pravdu. Stáhněte si ji zdarma na zip nebo PDF

Z KAPITOL :
• 1.ŘÍM
• 2. KRÉTA
• 3.ALEXANDRIE
• 4. LULU ALIAS KRÁLOVNA VIVIEN
• 5. V POUŠTI
• 6. RHODOS
• 7. ZNOVU V SIDI ABDLERAHMAN
• 8. VNĚJŠÍ OCEÁN
• 9. ZTRACENÁ ATLANTIDA


Před nějakou dobou také vyšla naše kniha "UHODNETE?" (aneb MALÉ DETEKTIVKY)", od JANSANA, tak jak vycházely před lety, ve formě záhad a jejich řešení, můžete ji stáhnout zdarma jako zip nebo PDF

Jednotlivé záhady:

1: NEBOHÝ KARAS
2: NEŠŤASTNÁ LILY
3: STRÝČEK NIMRA
4: KRÁSNÁ JULIE
5: MY JSME JENOM MYSLIVCI
6: O VRAHA VÍC
7: HOŘELA LÍPA, HOŘELA
8: HÁDEJ HADA
9: VYSKOČIL ČI NEVYSKOČIL?
10: JASNÁ VRAŽDA
11: JEDE, JEDE, POŠTOVNÍ PANÁČEK
12: NA STARÉM HRADĚ
13: HOLEŠOVICKÝ VODNÍK
14: VRAŽDA V KANADĚ
15: ZLATÝ SKARAB
16: JÁ TU HRAJI DRUHÉ HOUSLE
17: NEPRAVÁ DCERA
18: VRAŽDA V ZAMKNUTÉ KOMNATĚ
19: TĚLO BEZ HLAVY
20: VRAŽDA NA KOLEJÍCH
21: SOCHAŘ BUDDYUpozorňujeme ještě na další místo vytvořené pro naše knihy, je na https://www.yumpu.com/sk/Jan_B._Hurych
a jsou tam už skoro všecky naše knihy, co jsou v naší knihovně KNIHY OFF-LINE a nejlépe je lze číst přímo v PC.DALŠÍ PŘIDRUŽENÉ STRÁNKY
Na Jansanově ČESKÉ STRÁNCE VM (Vojničova manuskriptu) už jednotlivé články nenajdete, ale jsou všechny společně v jedné knize VM KOMPLET, která jde z té stránky stáhnout zdarma na
http://hurontaria.baf.cz/VM/. Kniha má tu výhodu, že pak máte všechny články pohromadě ve formátu PDF, a můžete v ní snadno hledat podle slov a podobně.
Pro zájemce o nové, detailnější skeny rukopisu VM udělané Beinecke knihovnou, ty najdete tady http://beinecke1.library.yale.edu/download/Voynich-New/Voynich-New-Sequential-JPEG/

OUR ENGLISH PAGE OF VOYNICH MANUSCRIPT (VM) is at http://hurontaria.baf.cz/CVM/ It is the traditional page of Jan B. Hurych but you will not find individual articles there. Instead, all articles were gathered in one book in English, called VM COMPLETE and it has all articles in one book. It is in PDF for easy search by words and can be downloaded FREE from above page.

BLOG SFINGA - povídky Shinen bude dál obohacovat svůj blog, věnovaný scifi, záhadám a VM. Adresa jeho blogu je http://shinen.webgarden.cz/, ale dostanete se k ní též přímo z titulní stránky SFingy vlevo.

A ještě náš aforismus:
KDYŽ JSEM SE V ŽIVOTĚ NAUČIL VŠECHNY ODPOVĚDI, TAK MI ZMĚNILI OTÁZKY (anonym).