INSTRUKCE.


Poznámka: Naši Sfingu a elektronické knihy knihy je možno číst v PC (v prohlížeči (browseru) nebo v digitálních čtečkách (ve formátu PDF).

NAŠE STRÁNKA FUNGUJE JAKO PORTÁL: Stačí ťuknout vlevo na menu a ona stránka se zobrazí přímo vpravo ve velkém rámci a můžete si tam ťukat i na případné podstránky. Odtamtud se vrátíte zpět ťuknutím na některou sekci vlevo. Abyste se dostali na portál, stačí udělat si u vás bukmárk na SF-ingu nebo zapsat náš link http://hurontaria.baf.cz/sfinga/ .
Skončit vaši návštěvu u nás pak můžete tak, že prostě zavřete svůj prohlížeč (browser) nebo ťuknete na některý jiný váš bookmárk ve vašem prohlížeči.

NOVINKA: Čísla SFingy jsou též ke stažení celá jako PDF, přímo z archivu. Uložení čísel do Archivu jsme zatím ukončili na podzim 2012, SFinga 2013 a 2014 je zatím jen v portále, přístupná z hlavní stránky v sekcích.
Čísla si můžete stáhnout a číst už mimo Net pomocí ADOBE READER, který už mnozí máte - pokud ne, je ke stažení zdarma na http://get.adobe.com/reader/ Pokud se vám tam po otevření PDF čísla neobjeví vlevo obsah, ťukněte tam na
Komu se místo stáhnutí otevře PDF přímo v prohlížeči, doporučujeme jej přesto uložit a číst mimo (lepší zvětšení). Pro toho, kdo si chce něco pak vytisknout, přímo i s obrázky, je PDF formát ideální. Nemusíte ani tisknout celé číslo, jen stránky, které odpovídají tomu článku, který si chcete natisknout - ty si zvolíte až na vašem menu pro printer).

PRO TY, KTEŘÍ MAJÍ ZÁJEM O NAŠE KNIHY ,
tu máme kompletní seznam knih v rubrice >KNIHY OFF-LINE. všechny naše knihy jsou zdarma.
• Stáhnutí knihy je jednoduché: ťuknete na link "zip" a už se kniha stahuje - pokud ne, přečtěte si POZNÁMKU níže. Kniha se stáhne zazipovaná a po stažení si odzipujte každou do zvláštní direktory (složky), protože se rozpadne na kapitoly a obrázky a měli byste z toho jinak zmatek. Ve vašem prohlížeči (browseru) pak - to už ovšem mimo Net - otevřete v té složce soubor index.htm. Objeví se titulní stránka knihy a odtamtud je už vše pěkně nalinkováno a jen se ťuká myší na kapitoly. Naše knihy nepotřebují ke čtení nic jiného než ten prohlížeč, kterým právě toto čtete.

NOVINKA: Od května 2010 zavádíme ještě navíc formát "PDF" (starý ZIP pro HTML ovšem též zůstává).
PDF se vám po ťuknutí na link začne hned stahovat a číst ho můžete v ADOBE READER, který je zdarma ke stáhnutí na http://get.adobe.com/reader/ Komu se místo stáhnutí otevře PDF přímo v prohlížeči, doporučujeme jej přesto uložit a číst mimo (lepší zvětšení). Pokud se vám tam po otevření knihy neobjeví vlevo obsah, ťukněte tam na Formát PDF také čtou téměř všechny digitální čtečky.


POZNÁMKA: Některé servery nedovolují stahování nepřímo, tj. z linků na jiných stránkách, v tomto případě na té naší. To se projeví buď oznámením, že nelze stahovat nebo že "soubor neexistuje". Nuže on existuje a alespoň jedna z těchto tří metod by měla pracovat:

a) Ťuknutím přímo na link levým tlačítkem myši
b) Najedete myši na link, pravým tlačítkem otevřete menu, tam kliknete na "SAVE TARGET AS" (Uložte jako)
c) Okopírujte link tj. opět jako b) ale najeďte na "COPY SHORTCUT" (Okopíruj link) a vložte jej nahoře do adresného okénka prohlížeče, tj. opět pravým tlačítkem "PASTE" (Vlož) a spusťte (Enter).
Pokud kniha přesto nejde stáhnout, napište nám prosím, pokud je vina u nás, rádi to opravíme.VÝTISK ČI ULOŽENÍ STRÁNKY:
(jen pro starý způsob z prohlížeče), u PDF formátu je to normální a jde hned o celé číslo) (či jen některé stránky, to si zvolíte na menu pro printer)

Jak už jsme uvedli, všechny tyto problémy vyřešil elegantně formát PDF, viz výše.


POKUD CHCETE NĚKOHO NA NÁŠ PORTÁL UPOZORNIT, okopírujte mu do pošty prosím náš link http://hurontaria.baf.cz/sfinga/

Webmaster: Jan Hurych  


Ulož tuto stránku     Vytiskni tuto stránku